.

Draenei

Draenei

 

Před měsícem, hrozná exploze roztrhla oblohu severního Kalimdoru. V té chvíli, obrovská loď Exodar klesla z nebe a narazila na Azeroth. Uprchli z Draenoru, vznešení Draeneiové používali Exodar pro přepravu na bezpečné útočiště. Inspirováni historkami o hrdinské aliance, která stála proti Plamenné legii, Draeneiové přišli žádat o pomoc a získat zpět svou ztracenou zemi. Draeneiové doufali, že zde najdou spojence. Draeneiové jsou napůl lidi a napůl draci stejně jako Shaikanové.

Draenei historie

Novou rasou Aliance jsou příbuzní ďábelských eredarů, Draeneici.


Kdesi v předalekém vesmíru někdy před pětadvaceti tisíci lety vznikla ve světe zvaném Argus rasa eredaru. Byli velmi inteligentní a měli velmi blízký vztah k přírodě a přírodní magii ve všech jejich různých formách. Užívali si její dary a vytvářeli ohromně rozlehlé a pestré společenství.


Naneštěstí pro ně bylo že jejich moc uchvátila pozornost mocného Sargerase, Ničitele světů. Sargeras věřil že když spoji plamennou legii s uměním eredarské magie bude jeho armáda nezničitelná a to pomůže jeho tajnému plánu ke zničení celého vesmíru. A proto kontaktoval jejich tři nejvyšší vůdce : Kil'jaedena, Archimonda a Velena. Za jejich oddanost jim nabídl nepředstavitelnou moc a nekonečné vědomosti.


Pro eredary nabídka zněla velmi zajímavě a lákavě, Velen však byl opačného názoru jelikož měl vizi z budoucnosti kde viděl hrůzu, strach a bezmoc jeho a jeho druhů. Sargeras jim řekl že každého eredara který se přidá k temnému titanu opravdu čeká nezměrná sila a vědomosti ale už jim neřekl že se promění v jeho posluhovače a promění se v démony.


Velen který viděl strašlivou moc plamenné legie a Sargerase se rozhodl že musí urychleně běžet a varovat Kil'jaedena a Archimonda ale oni nedbaly jeho varování v planých slibech Sargerase. Dali Sargerasovi plnou oddanost a on je za to přeměnil v obrovské démonické bytosti.


Velen si zoufal ale jeho prosba o pomoc byla nakonec vyslyšena neznámými bytostmi z dalekého vesmíru. Přišly za Velenem a vysvětlily mu že jsou jedni z rasy naaru. Že dokáží vnímat energii bytostí a že bojují s plamennou výpravou (Burning Crusade). Naaru nabídli Velenovi a jeho druhům kteří o Sargerasovi smýšlejí stejně bezpečí a pomocnou ruku.


Hluboce se mu ulevilo a tak shromáždil eredary kteří se odmítly připojit k Sargerasovi a společně opustily svou vlast. Pojmenoval sebe a sobě podobné draenei nebo také v eredunském jazyce „vyvrženci “. Tito uprchlíci utekli z Argusu s plamennou výpravou v zádech. Kil'jaeden se rozzuřil když se dozvěděl o Velenově zradě a démoni slíbili že Velena chytí za každou cenu.


Legie sledovala draeneie po mnoho tisíc let a naštěstí pro ně se jim stále dařilo unikat. Draeneiové navštívily mnoho světů známého vesmíru aby našli bezpečný domov. Legie je však tiše sledovala. Mezitím tajemná rasa naaru požehnala draenei a ukázala jim jejich světlou sílu světla. Naaru jim vysvětlil že existuje síla která se může postavit plamenné legii. A také jim řekl že jednoho dne narru stvoří nezastavitelnou armádu světla která porazí plamennou výpravu i se samotným Sargerasem. Slova naaru velice působila na draeneie a tak se k nim přidaly a slíbili že budou ctít světlo a naaruiské nesobecké ideály.


Na konec Velen a jeho rasa draenei našla ve vzdáleném vesmíru mírumilovný svět kde mohli společně a spokojeně žít. Pojmenovali ho Draenor nebo také „útočiště odpadlíků “ a znovu vypěstovali svou bohatou a pestrou společnost. A aby nebyli nalezeni Kil'jaedenem byli neustale ostražití a Velen svou magii skrýval draeneie po mnoho dalších generací.


Draenei setkali s orkskými klany a s jejich šamany kteří žily v jižním uzemí Nagrandu. Kil‘ jaeden je však nakonec objevil. Naučil se hodně o jejich zemi a považoval orky za mocnou rasu. V jeho mysli se utvořil šílený plán na zničení Draenei kde viděl orky jako nástroj své pomsty. Byla to už jen otázka času.


A tak Kil´jaeden postupně otravoval orky skrze orkského šamana Ner´zhula a jeho učedníka Gul´dana. Zmanipulovaní orci brzy opustily své ideály a utvořily vražednou Hordu. Šamani dokonce opustily šamanství a začali se učit warlocké magii.


Lehce zmanipulovaní orci slepě příjmuli hněv a krvežíznivost a napadly draeneie. Tento krvavý konflikt se táhnul po osm let, Dranei byli po tolika letech oslabení a proto byl orkský triumf nevyhnutelný. Draeneiové byly díky síle světla mocná síla ale proti vražedné a krvežíznivé hordě podporované mocnými kouzly Kil´jaedena neměli šanci dál odolávat. Orkové celkem pozabíjeli přes osmdesát procent draeneiské populace a zbytek jim utekl do bezpečí ve vzdálených koutech planety.Ti draenei co bojovali s hordou a prežily našli na sobě určité změny vlivem magie ovládané orkskými warlocky. Tito draeneiove začali mutovat v jiné formy života. Naprosto ztratily ze svých původních podob, jejich zdeformovaná medvědí těla a hrubé rysy byli účinky některých démonických kouzel.


 

 
Zde jsou rasy z - World of Warcraft, Warcraft, Dračí doupě, Pán prstenů, Warhammer 40 000, Biosector, Diablo, Dungeon Siege 2.