.

Dúnadan

Dúnadan

Lidé starší krve zběhlí v ušlechtilých vědách, knihovnictví, stavitelství a školství. Na pevnině si získali pověst drnohryzů a úspěšně si ji budují i na Ooklandu, i když jejich zásluhy jsou nemalé. Díky své zdrženlivé politice, často zůstáváli posledním bezpečným útočištěm pro uprchlíky z ostatních ohrožených národů. V dobách krize z jejich středu vyšel osvícený učenec Ooka, který založil v Gondoru univerzitu, zkoumal historii a mezilidské vztahy, sám podnikl zámořskou plavbu na níž objevil tento ostrov.

Jeho zásluhou se jej rozhodla všechna království osídlit. Gondorští osadníci pojmenovali ostrov na jeho počest Ookland a své hlavní město Avransdorf po otci nynějšího krále Isildura Zahradníka. Avran se totiž účastnil Ookovy cesty, někde se ztratil a nejspíš s upil k smrti.

Kolonii Ookland vládne správce Gunar se silnou podporou kapitána Raimunda.U dvora se zdržuje i mladší syn krále Isildura Avlodus, ale zatím se příliš neprojevil. Dúnadané si udrželi pospolitost i při nájezdu výběrčích daní a město nepadlo. Dobře opevněné město nenapadla ani ledová královna. Ooklanďané jak se nyní nazývají poskytli azyl všem, kteří byli Ledovou královnou vyhnáni ze svých domovů. Mezi nimi přijali i trpaslíka, který zjistil, jak se dá ledová hrozba zabít a společně s ním vytáhli do poslední bitvy na pomoc elfímu městu, kde královnu porazili.

 
Zde jsou rasy z - World of Warcraft, Warcraft, Dračí doupě, Pán prstenů, Warhammer 40 000, Biosector, Diablo, Dungeon Siege 2.