.

Ghúl

 

Ghúl

Ghúlové jsou oživlé mrtvoly, jež po dlouhý čas ležely v tajném hrobu. Když si takové stvoření jedné noci uvědomí, že proleženiny nejsou přesně tím, co lze od posmrtného života očekávat, vstane, vyhrabe se na povrch a potom mu už nezbývá, než se připojit k řadě nových příbuzných.
Ghúlové jsou pouštními démony. Nejčastěji je najdete v ruinách, na opuštěných místech a na hřbitovech. Ghúlové jsou především nekrofágové, to znamená, že se živí masem mrtvol. Komu by se také chtělo zakusovat do živého kuřete nebo krávy, že? Občas podlehne nutkání vrhnout se i na živé tvory, zejména děti, se slovy: "Jak rozkošné děťátko, úplně k sežrání!" Dokáže na sebe vzít zvířecí podobu, což mu jeho přepady ulehčuje.
Ghúlové, kteří se rozhodli opustit pouštní pustiny a nastěhovat se do měst, žijí nejčastěji v málo osídlených čtvrtích a opuštěných domech. Podnájem vyhledávají poblíž hřbitovů a krematorií, kde nacházejí také pracovní příležitosti. Ghúlky naproti tomu často pracují ve školství. Pro svou náklonnost k malým dětem pracují jako výchovné poradkyně nebo dokonce jako učitelky a ředitelky v mateřských školkách.
Ghúlové jsou přese všechno milí a s velkým smyslem pro černý humor. Jsou proto často zváni na různé oslavy. Stejně jako zombie i ghúlové rádi dostávají drobné dárky - voňavky a vody po holení.

 
Zde jsou rasy z - World of Warcraft, Warcraft, Dračí doupě, Pán prstenů, Warhammer 40 000, Biosector, Diablo, Dungeon Siege 2.