.

Griffin

Griffin

Griffin je mýtická bytost, tělo má napůl orlí a napůl tygří. Inteligentní griffini jsou potomci prastaré griffiní rasy, ale dnes už se vyskytují jen ojediněle. Dnes můžeme spatřit většinou jejich neinteligentní příbuzné, kteří byli vyvinuti mágem Adrinielem (na obranu jeho sídla) a naučili se samostatně rozmnožovat. Griffin je velice nebezpečný hlavně při svém prvním útoku. Snaží se nabrat velkou rychlost a zaútočit předními (orlími) pařáty, přičemž se snaží srazit postavu k zemi ( past Sil + Odl - 13 - nic / sražení - při tomto prvním náletu získává bonus + 4 na útok pařáty). Sražená postava musí 1k6 kol vstávat přičemž nemůže útočit bránit se (do obrany se jí počítá jen kvalita zbroje, postih -3 a hod 1k6) ani kouzlit a griffin se ji snaží na zemi roztrhat. Griffin útočí v jednom kole pařáty i klovnutím, ale pouze na jednu postavu. Griffin se může v jednom kole bránit kolikrát chce ( a nemá tedy postih - 3 za to že se musí bránit podruhé) a i toto z něj dělá také poměrně silného nepřítele. Neinteligentní griffiny si lze ochočit a využívat jako letecké nestvůry a inteligentní lze při troše štěstí přemluvit ke spolupráci.
Zvláštní útok: Jeho klovnutí má magický účinek. Pokud je někdo zasažen jeho zobákem alespoň za deset životů dostane takový malý elektrický šok, který jej zraní za dalších 2k6 životů (tuto schopnost si zachovali všichni griffini a ti neinteligentní díky tomu až tak moc nezaostávají za svými inteligentními prapředky). Inteligentní griffin ví že pokud se musí většina postav bránit podruhé, je jejich obrana již narušena a lze je snadněji zasáhnout. Proto vždy útočí nejdříve pařáty a potom teprve klovnutím. Velmi vražedná je tato schopnost zejména když griffin někoho povalí na zem (dotyčný má velké postihy na obranu a v důsledku toho mu griffin způsobuje zranění za deset životů skoro v každém kole, takže si jeho zvláštní schopnost mohou "vychutnat" častěji).


 
Zde jsou rasy z - World of Warcraft, Warcraft, Dračí doupě, Pán prstenů, Warhammer 40 000, Biosector, Diablo, Dungeon Siege 2.