.

Harpyje

.

Harpyje

Harpye jsou známi hlavně díky Řekům, podle kterých jsou to škaredé ženy s ptačímy křídly, s na zrovna dobrým vychováním.

Nejznámější příběh, ve kterém bylo něco o harpiích byla v řecké pověst o Iásonovy a zlatém rouše, kde harpie okrádaly o jídlo thráckého krály a věštci Fíneovy. Ten pomohl Iásonovy v hledání zlatého rouna a za to ho Argonauti harpií zbavily. Díky tomuto příbehu se harpie vryly do podvědomí většiny jako zlá a nepřátelská stvoření. Podle Homéra však byly bohyněmi prudkého větru a pracovaly ve službách Hádových, převážely duše mrtvých do podsvětí.

Je zpodobňována jako okřídlená žena, jejíž horní část těla má podobu ženy, ale dolní část je ptačí - orlí. Mají bledou kůži a velmi dlouhé zuby, většinou také rudé oči. Jsou to obávané zlodějky a mrchožroutky. Harpyje hnízdí na vysokých skalách, v jeskyních i v ruinách starých hradů a zpěvem tam lákají svou kořist, osamělé poutníky. Často unáší zraněné vojáky z bitev a následně je jedí. Původ mají v řecké mytologii, kde jsou považovány za okřídlené bohyně - démony, které mají za úkol krmit draka, který hlídá Zlaté rouno. Říká se, že už jen vidět harpyji přináší smůlu.

 
Zde jsou rasy z - World of Warcraft, Warcraft, Dračí doupě, Pán prstenů, Warhammer 40 000, Biosector, Diablo, Dungeon Siege 2.