.

Hobit

Hobit

hobbit), mn.č. hobiti je fiktivní lidská rasa popsaná v díle britského spisovatele J.R.R.Tolkiena. Hobit Bilbo Pytlík je hlavní hrdina knížky Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (The Hobbit Or There and Back Again, 1937). Jeho synovec Frodo Pytlík je potom jeden z hlavních hrdinů volného pokračování Pán prstenů. Hobiti se vyznačují svým malým vzrůstem, zhruba polovičním oproti běžnému člověku (díky čemuž bývají nazýváni též půlčíci, anglicky halflings), vzhledem ke svému vzrůstu mají velká, chlupatá chodidla, na kterých je velmi tvrdá kůže. Což je důvod, proč hobiti chodí bez bot. Dále se vyznačují bystrou myslí, veselou a dobrosrdečnou povahou a velkou zálibou v dobrém jídle, pití a kouření fajfky. Sami dokonce tvrdí, že s kouřením fajfky začali právě oni.

Většina hobitů žije v Kraji. Nejraději bydlí v jakýchsi norách, které jsou vyhloubeny na úpatích kopců, s kruhovými dveřmi a okny.

Hobiti nejsou vzhledem ke své výšce dobří válečníci. Jsou ovšem dobří vrhači kamenů a lukostřelci. Podle řady pověstí se měl oddíl hobitích lučišníků zúčastnit bitvy u Hory osudu, kde byl poražen Sauron.

 
Zde jsou rasy z - World of Warcraft, Warcraft, Dračí doupě, Pán prstenů, Warhammer 40 000, Biosector, Diablo, Dungeon Siege 2.