.

Kentaur

kentaur

Kentaur

Kentaur je bájné zvíře z Řecké mytologie. Mají lidskou hlavu, hruď a paže spojené s koňským tělem jehož srst může mít různou barvu. Je to moudré zvíře, je velmi inteligentní a je schopný mluvit lidskou řečí. Občas bývá zobrazován jako strážce lesa. Kdysy byl pokládáz za barbarské a nebezpečné stvoření. Podle řecké mytologie žijí tito tvorové v lesech Thessalii. Všechen čas tráví bouřlivými radovánky. Někdy mají velké sklony k výtržníctví. Často jsou zobrazováni jako opilí společníci Dionýsa. Avšak jedna světlá výjimka tu byla. Byl to Cheirón, moudrý vychovatel několika řeckých hrdinů, jako byl např. Achilles. Cheirón byl zběhlý v hudbě, lékařství, lovu a válečnému umění a velmi se přátelil s Apollónem. Po jeho smrti ho Zeus vyzvedl na oblohu jako souhvězdí kentaura, vyzařující svou hlubokou moudrostí.

Byla to však mýlka. Kentauři jsou i dnes inteligentní, moudří, a bojují za dobro. Avšak divocí jsou také hodně. Nejznámější z nich byl Cheirón, moudrý vychovatel několika řeckých hrdinů, jako například Achilles. Cheirón byl zběhlý v hudbě, lékařství, lovu a válečnému umění.


Kentauři žijí většinou ve skupinách, živí se kůry stromů, listy a některou trávou. Bojují s luky, či oštěpy.
Mají schopnost předvídat budoucnost z hvězd. Jejich moudrost a vážnou jim dodává respekt. Není radno si s kentaurem zahrávat.

 
Zde jsou rasy z - World of Warcraft, Warcraft, Dračí doupě, Pán prstenů, Warhammer 40 000, Biosector, Diablo, Dungeon Siege 2.