.

Kobold

 

Kobold


Kobold neboli skřítek je malý a mrzutý tvor, který si ze všeho nejvíc hledí svých pokladů a drahých kovů. Má své věci rád a je schopen je krutě a bolestivě bránit. Vzhledem je podobný kryse, která se skřížila s Gnomem, ale jeho barva tomuto nesmyslnému vztahu nenasvědčuje. Je totiž většinou červený až fialový. Nejzáhadnější věcí je na Koboldovi svíčka, kterou si Kobold nese na své hlavě, nejspíš aby nezabloudil v dolech a jezkyních, ketré tento tvoreček obývá. Obývá doly v Elwynn Forestu ale najdete ho také v Loch Modanu nebo v Thousand needles.

Mimo World of Warcraft

Koboldi patří mezi pronárody, jejichž posláním je ztrpčovat život dobrodruhům. Od skřetů, goblinů, orků a podobné havěti se liší zejména svým vzhledem. Jejich hlavy připomínají nestvůrně zvětšené hlavy ještěrů. Smích, který v dobrodruzích vyvolají při prvním setkání, však brzy utichne. Jejich zuby jsou totiž ostré a nebezpečné.
Kromě toho se však dosti podobájí lidem a mohou bojovat i zbraněmi čemuž dávají přednost, dokud nejsou rozzuřeni. Koboldi žijí v kmenech v divokých hvozdech. Kmenu velí náčelník (zvaný Velký ještěr) s rudým hřebenem na hlavě a životaschopností 12. Jeho pomocníci, kterých bývá kolem 8, mají hřebeny oranžové a životaschopnost 8. Ostatní samčí obyvatelé vesnice mají hřebeny žluté.
Od lidí se koboldi také liší způsobem mluvy, jež poněkud připomíná syčení.

 


 
Zde jsou rasy z - World of Warcraft, Warcraft, Dračí doupě, Pán prstenů, Warhammer 40 000, Biosector, Diablo, Dungeon Siege 2.