.

Mantikora

Mantikora

Mantikora je magický tvor s tělem lva velkými křídly, která jsou podobná netopýřím a obrovským škorpioním ocasem. Má rudou srst a je naprosto imunní proti ohni a ohnivým kouzlům. Je zcela naplněná zlem, ale naštěstí je vázána k jednomu místu, které má za úkol hlídat, takže nemůže terorizovat své okolí. V jednom kole může zaútočit pařáty i kousnutím (ale pouze na jednu postavu) nebo svým škorpioním ocasem. Při prvním útoku tlapami má bonus + 3 na útok a zasažená postava si hází proti pasti Sil + Odl - 13 - nic / poražení na zem. Sražená postava musí 1k6 kol vstávat a nemůže útočit, bránit se ani kouzlit. Mantikora na poraženou postavu zaútočí ocasem.
Zvláštní útok: Jed. Pokud mantikora někoho úspěšně zraní svým škorpioním ocasem, vpustí do něj paralyzující jed. Je to past Odl - 9 - 3 - 8 / 8 - 23 + paralýza. Zparalyzovaná postava nemůže vykonávat žádnou činnost pokud na ni někdo nezaútočí nebo na ni není sesláno kouzlo odčaruj paralýzu (hraničářské kouzlo se stejnými parametry jako u kouzla odčaruj zkamenění). Pokud na zparalyzovanou postavu někdo zaútočí, počítá se tento útok jako útok na nehybného protivníka.

 
Zde jsou rasy z - World of Warcraft, Warcraft, Dračí doupě, Pán prstenů, Warhammer 40 000, Biosector, Diablo, Dungeon Siege 2.