.

Mong

Mong

Mongové jsou člověku podobnou rasou příbuznou hobitům a kudůkům. Jsou ovšem v něčem zvláštní: jejich společnost je organizována jako matriarchát. Ženy - mongyně - vládnou a dovedou mnohem lépe bojovat. Muži - mongové - tráví většinu času ve vesnicích a hrají si s různými primitivními vynálezy, stroji a hejblaty.
Mongové obvykle žijí v nížinách; tam mají svoje vesnice a podzemní obydli podobné hobitím norám. Jsou to skvělí kováři a horníci. Milují zlato a drahokamy; také obdivují stroje všeho druhu a ve zbraních dávají přednost kuším a válečným kladivům. Přestavují jednu z nejtechničtěji založených ras, proto, pokud budou postavy potřebovat nějakou netradiční zbraň, dopravní prostředek apod., měly by jít právě za mongy. Pokud ale mají charismu větší než 10, musí se mít na pozoru před mongyněmi, protože ty se je pravděpodobně pokusí zajmout a provdat se za ně.
Mongská vesnice má asi dvacet obydli, žije v ní kolem 100 mongú a vůdkyně kmene - tzv. Chýně. Chýně je zdatná bojovnice; většinou jí chybí nějaká končetina, ale má obvykle dokonalou kovovou protézu (síla zbraně při úderu 5/0). Chýně má 1-6 tělesných strážkyň, které jsou větší a silnější než obyčejné mongyně. Chýně má životaschopnost 6, její strážkyně životaschopnost 5.

 
Zde jsou rasy z - World of Warcraft, Warcraft, Dračí doupě, Pán prstenů, Warhammer 40 000, Biosector, Diablo, Dungeon Siege 2.