.

Obr lidožrout

Obr lidožrout

Obr lidožrout je asi čtyři sáhy vysoký nevlídný kolohnát oblečený do zvířecích kůží (KZ = 3). Žije samotářským životem v jeskyních vysoko v horách. Je velmi dlouhověký a celý svůj život shromažďuje poklady. Někdy, když se doslechne o nějakém hradu v horách, vyžene z něj obyvatele a usadí se v něm, obvykle v trůnním sále, kam si natahá poklady. Do nížin však sestupuje velmi nerad, hrad nehrad. Občas se vyskytne nějaký obr s vyšší inteligencí a ambicemi, který si založí vlastní království (obývané skřety a podobnou havětí), většinou však podobné pokusy nemají dlouhého trvání.
Obr je vyzbrojen strašlivou zbraní - kyjem silným téměř jako kmen vzrostlého stromu. Síla zbraně je 0/+10 a napadené postavě se při hodu na obranu nepočítá kvalita zbroje a teprve, je-li zasažena, odečítá se od zranění. Obr může samozřejmě používat i různé jiné zbraně, ovšem jen těžké dvouruční jsou pro něj dostatečně velké. Má také děsivý hlas a když zařve, je možné, že některá postava se slabší náturou omdlí. Je to past Odl - 1 - nic/mdloby. Postava se probere za 1-3 směny, pokud na ní není sesláno kouzlo Uzdrav lehká zranění, pak se probouzí okamžitě. Obr svůj hlas však nepoužívá jako zbraň k likvidaci plachých elfů, řve prostě jen příležitostně.
Obr lidožrout není snadným soupeřem a PJ by ho měl používat s rozmyslem. Družina na nižší úrovni by setkání s ním nemusela "plošně" přežít.

 
Zde jsou rasy z - World of Warcraft, Warcraft, Dračí doupě, Pán prstenů, Warhammer 40 000, Biosector, Diablo, Dungeon Siege 2.