.

Olgoj-Chorchoj

Soubor:Allghoikhorkhoi.jpg

Olgoj-Chorchoj

Je to červ tlustý jako mužské stehno a dlouhý 2-4 sáhy. Na postavy útočí bílými blesky na vzdálenost do 10 sáhů. Skřeti, orkové a podobné menší nestvůry před ním mají panickou hrůzu. Je velmi nebezpečný zejména pro postavy v brnění. (Při útoku bílými blesky mají postih -2 na obranu.)
Zvláštní útok: bílé blesky. Po zásahu začnou postavě po těle přebíhat drobné blesky; postava se 1 kolo svíjí v křečích a pak padne k zemi, kde další kolo leží. Je-li pouze zraněna, další kolo už může bojovat dál. Bílé blesky při zásahu uberou postavě vždy právě 4 životy.
Pomocí blesků ogloj-chorchoj postavu usmrtí a potom ji odtáhne do svého doupěte, které je většinou umně zamaskováno. Proto se v jeho doupěti dají nalézt nejrůznější poklady, které měly oběti této nestvůry u sebe. Nejlepším bojovým prostředkem proti této obludě je luk či jiná střelná zbraň. Je snadné ho zasáhnout, ale najít na jeho těle nějaký životně důležitý orgán je obtížné.


Olgoj Chorchoj vypadá jako červ, vyskytuje na poušti Gobi. Má asi 10-20 metrů, živí se lidmi a různými zvířaty na poušti, vždy loví sám a zabíjí svojí myslí na dálku nebo se noří z písku a pak spolkne svou oběť Někteří lidé říkají, že ho opravdu viděli, ale když ho hledaly průzkumné expedice, nic nenašly. Je velmi nebezpečný a v zubech má jed.

 
Zde jsou rasy z - World of Warcraft, Warcraft, Dračí doupě, Pán prstenů, Warhammer 40 000, Biosector, Diablo, Dungeon Siege 2.