.

Rohir

Rohir

Lid koní a koňského obličeje.

V dávných časech Tol Earessea byli  rohirové byli mocným národem.  Po goblinsko upírských válkách, kde jejich území jako jediné svítilo jako maják naděje v temnotách se těšil Rohan své největší slávě. Král Alexandr rozšířil hranice a málem se stal císařem. Jak už to ale bývá situace se rychle obrátila a po několik amalých neúspěších se všechny zbylé národy spojily proti populační explozi rohirů a zatlačili je zpět, šlechta byla pobita a vládu na rohanem si Elfové, Trpaslíci a Gondořané rozdělili.
Jediná záchrana rohirského svobody byla na novém ostrově. Po velké lodní bouři však novým rohirům moc vybavení nezbylo a jako poslední si založili svůj nový domov. Doufali ve svobodu, ale díky nešťastnému pohraničnímu incidentu vyprovokovali trpaslíky. Valgar s Lokim a Raimund z Gondoru Nový Rohan během několika let srovnali se zemí. Pobili a odvlekli obyvatele.

Malá část rohirů se zachránila u elfů, kde se trochu vzmohla. Rohirové totiž měli vynikajícího námořního kapitána, který na ostrov dovezl novou rohirskou krev, sirotky a nespokojence z pevniny. Ti pomohli budovat Nový Lórien a z největších utlačovatelů rohirů na Tol Earessea se stali jejich největší spojenci. Po porážce ledové královny začali rohirové pod elfskou správou znovu osidlovat Nový Rohan.

Rohirové, Páni koní, žijí na širých pláních mezi řekou Anduinou a Bílými horami, ve vlastní zemi zvané Rohan. Na svých nádherných koních jezdí už odmala a málokdo se jim v tomto umění vyrovná. Živí se zejména chovem skotu, v chráněných údolích hor na jihu mají ale i nečetná obilná pole.

Bojují dýkami, dlouhými meči, kopími a obyčejnými krátkými luky. Vždy se kryjí kulatými dřevěnými štíty a nenosí těžší jak drátěné brnění, aby příliš nepřetěžovali své koně. Rohirové jsou bojovníci a lovci, i když lov je pro ně spíš zábavou než nutností. Je o nich známo, že učí bojovat i své ženy, aby mohli chránit děti, když Jezdci vyjedou do války. Do boje však se svými muži nejezdí.

Jsou velmi společenští, rádi zpívají a pijí pivo, jen zřídka se někam vydají o samotě. Ze všeho nejvíc milují jízdu s větrem o závod. Své koně prodávají jen tomu, o kom jsou přesvědčeni, že se o ně dobře postará. Nenávidí jejich zloděje; krádež koní trestají okamžitou smrtí. Svádí tvrdý boj se skřety a šelmami z Fangornu a Mlžných hor, kteří neustále napadají jejich stáda.

 

 
Zde jsou rasy z - World of Warcraft, Warcraft, Dračí doupě, Pán prstenů, Warhammer 40 000, Biosector, Diablo, Dungeon Siege 2.