.

Skvrna barevná

Skvrna barevná

Barevná skvrna je záludná a nepříjemná nestvůra, ale dá se i dobře využít. Je tenká jako papír a pružná, takže dokonale přilne k jakékoliv věci. Tito tvorové vznikli jako produkt jednoho velkého pokusu dávného pyrofora Zexe. Jsou nenápadné a inteligentní. Reagují na teplo a vyhledávají je. Mohou se vyskytovat kdekoliv, ale vybírají si zpravidla místa a předměty s členitým barevným povrchem, protože tam se mohou lépe ztratit (tráva, kůra stromů...). Udrží se na jakémkoliv povrchu (i na vodě), protáhnou se tenkými štěrbinami, ale nemohou létat vzduchem.
Nejmenší barevné skvrny zabírají plochu velkou několik čtverečních palců, největší až desítky sáhů. Barevné skvrny se velice rychle pohybují; nepatrně se přitom vlní a kloužou po věcech (i kolmo vzhůru). Svoji barvu mohou měnit podle barvy předmětu, na kterém právě leží, ale tato přeměna jim trvá 2 kola, takže na novém pozadí jsou vidět.
Barevné skvrny se živí teplem; může se stát, že se stáhnou k ohni, který dobrodruzi večer zapálili, a přilnou k horkým kamenům. Teplo vstřebávají, a proto jsou na omak vždy studené. Majíli dost tepla, rozrůstají se, při zásahu sečnou zbraní se rozděli na menší části, v mrazu hynou. V přírodě pokud se nepotřebují skrývat se rády vyhřívají na nějakém prosluněném místě; svoji barvu přitom změní na černou.
Protože jsou ale barevné skvrny inteligentní, často se nespokojí s kočovným životem, nýbrž si najdou místo, kde se mohou usadit: kovářskou výheň, kuchyň nebo nosiče. Nosič je člověk, na kterého se barevná skvrna přisaje. Přilne k povrchu jeho těla, ale je natolik inteligentní, že se vyhne důležitým místům (jinak je neprodyšná kdyby chtěla, mohla by ho udusit). Nosič, ač chce nebo nechce, pak barevnou skvrnu neustále zásobuje teplem; samotnému je mu navíc stále zima, takže se snaží vyhledávat teplá místa, což barevnou skvrnu jen potěší. Nosič přitom nemusí o přítomnosti barevné skvrny ani vědět. Být nosičem barevné skvrny se v jistých případech vyplatí: takto postiženou postavu není možné zranit ohněm, ohnivými zaklínadly a dokonce ani dechem ohnivého draka. Nedá se ovšem použít jako brnění proti jiným než ohnivým zbraním; při každém jiném útoku než útoku ohněm se počítá jen OČ nosiče, protože OČ skvrny je založeno hlavně na obratnosti a zde skvrna svoji obratnost využije spíše na to, aby uhnula a nechala ránu dopadnout na nosiče, než aby jej chránila. 80% zranění proto připadne nosiči a 20% skvrně. Z tohoto důvodu je také možné se skvrny zbavit jedině mrazem. Je možné použít lektvar chladných vod - tehdy barevná skvrna ztratí 2kr12 životů; dá se to ale udělat jen jednou; podruhé lektvar skvrně již neublíží. Jediný stoprocentně účinný způsob, jak se jí zbavit, je nechat se dechem ledového draka nebo kouzlem chlad hvězd zamrazit do ledu; pokud to není možné, tak už zbývá jen strávit noc (8 hodin) ve sněhu, což má ale za následek omrzliny za 3-18 životů a onemocnění chřipkou.

 
Zde jsou rasy z - World of Warcraft, Warcraft, Dračí doupě, Pán prstenů, Warhammer 40 000, Biosector, Diablo, Dungeon Siege 2.