.

Valar

Valar

Původně byli Valar jen duchovními bytostmi. Právě ony následovaly Ilúvatarovu myšlenku a vytvořily Velkou hudbu, z níž dal Eru podstatu Bytí. Avšak po příchodu na Svět vzaly na sebe podobu pozemských stvoření a rozdělily se na Valar a Maiar. Maiar jsou méně mocné bytosti, je jich více a staly se služebníky Valar. Druhý lid, Valar, tvoří sedm Pánů: Manwë, Ulmo, Aulë, Oromë, Mandos, Lórien, Tulkas a jejich sedm královen: Varda, Yavanny, Nienna, Estë, Vairë, Vána a Nessa. Ilúvatarovi nejbližší je První král, Pán větru, Manwë, sídlící na nejvyšší hoře, Taniquetilu. Vládne Ardě a všem, kdo zde žije. Je pánem ptáků, kteří mu nosí zprávy o tom, co se děje na celé Středozemi, a větru, proto se mu říká také Súlimo, Pán dechu Ardy.

Původně mezi Valar patřil i Melkor, "Ten co povstává v moci", nejmocnější z Valar a Manwëho bratr. Měl velké znalosti, ale zatoužil po vládě nad ostatnímy a zneužíval je k dosažení tohoto cíle. Vládl Chladu a Tmě, elfové jej nazývali Morgoth, "Temný nepřítel". Po prohrané Válce hněvu byl vyhnán z Kruhů světa do Prázdna.

 
Zde jsou rasy z - World of Warcraft, Warcraft, Dračí doupě, Pán prstenů, Warhammer 40 000, Biosector, Diablo, Dungeon Siege 2.