.

Varden

Varden

V době Eragonova života probíhala válka, která zasáhla všechny kouty Alagaësie – soustředěná kolem Eragona, pokud by si měl vybrat jestli věřit či nikoliv. Království pod velením Galbatorixe a Vardenové pod velením Ažihada spolu válčili o sílu, kterou bude vládnout další generace Jezdců. Eragon byl první z této nové generace, je jakýmsi klíčem ke konci války. V Alagaësii zbyla třa dračí vejce; jedno z nich patřilo Safiře a všechna drželo Království. Vardenové se po dlouhou dobu snažili ta tři vejce získat, uspěli však jen z jedné třetiny. Získali Safiřino vejce.

O Vardenech se toho ví málo. Víme, že jejich vůdcem je mocný a ušlechtilý Ažihad a že přebývají v trpasličím městě Tonjheimu uprostřed hory Farthen Dur v Beorských horách. Víme, že Vardenové a trpaslíci žijí společně a trpaslíci nepodléhají Ažihadovi. Král trpaslíků, Hrothgar, povolil Vardenům zůstat ve Farthen Duru.
Odbojová skupina, proti království, kterou pomáhal založit Brom a řadu let stál v jejím čele. Postupem času, jak se k ní přidávali další a další lidé, kteří odcházeli z Království, se stala tato skupina samostatným národem. Jejich útočiště se stal Farthen Dur a město v něm Tronjheim, které jim nabídl Král Hrotgar. Proto bylo pro Galbatorixe tak těžké je vypátrat. Vardenové odpovídali za většiny smrtí Křivopřísežníků a to především Brom, který také pro Vardeny ukradl dračí vejce, Safiru. Která s epo dlouhá léta převážela mezi elfy a Vardeny. Když byla jeho ochránkyně, Arya, zajata Durzou, elfové ukončili všechny diplomatické styky s okolím.V čelu Vardenů stojí vůdcem volen Radou starších, coč jsou jeho rádci. Když byl poslední vůdce Ažihad zabit po Bitvě pod Farthen Dur, na místo vůdce usedla jeho dcera Nasuada, která se stala možná ještě lepším vůdcem. Dovedla Vardeny až do Surdy, kde se utkali s Galbatorixovým vojskem na Hořících pláních, ačkoli tuto bitvu vyhráli, objevil se nový Galbatorixův Jezdec, Murtagh.

 
Zde jsou rasy z - World of Warcraft, Warcraft, Dračí doupě, Pán prstenů, Warhammer 40 000, Biosector, Diablo, Dungeon Siege 2.