.

Víla

podzim

Víla

Víly jsou jsou krásné stvoření a každý má svojí vílu.Víly jsou dobré ale i zlé pak je mužeme dělit do 4 ročních období jarní,letní,podzimní a zimní.Víl je tolik, kolik jich chcete vidět.O vílách existují mnoho povídek,příběhů,pohádek a bájí.Někteří lidé věří že mají křídla,delší uši,mají kouzelnou hůlku,že bydlí na hradech ale opravdu je toho moc ale,nebudu vás navádět at´ věříte tomu a tomu.Chceme vám ukázat jaké jsou víly.Ze srdce doufám že se nám to podaří.

Dryády - stromové lesní víly, které chrání stromy a les před škodlivými vlivy

Najády - dcery Poseidonovy, žijící v mořích, starají se o mořské rostliny a živočichy

Alfen - Norské víly které často kontaktují lidské bytosti. Jsou velmi citlivé a na ty kdo je rozzlobí např. křikem nebo jiným špatným chováním můžou seslat nemoc nebo chorobu

Dědeček Hříbeček - Malý skřítkovský dědeček ne větší než 1metr, kterého můžete vidět v lese. Často se proměňuje v obrovský pravý hřib. Za dobrý skutek nám může splnit přání. Ovšem za špatné chování nás může i proklít nebo dokonce nás připravit o život, což většinou dělá velice nerad.

Alven - Praktické neviditelné víly žijící v Norsku hlavně ve vodách. Jsou aktivní hlavně v noci.

Brownie - Malý skotský duch domu který je vždy spjatý s určitou rodinou i po několik generací a chrání je před zlem.

Pohádková Babička - Chodí po vesnicích, vždy se ve vesnici objeví povypráví po domech příběhy nebo pohádky a pak zase záhadně zmizí. Ve skutečnosti je to pohádková mladá víla která tímto nenápadným spůsobem učí a poučuje děti.

Holda - víla středozemního německa kde odměňuje lidi kteří usilovně pracují a trestá lajdáky. Většinou bydlí u rybníka a nádherně zpívá.

Nymfy - Všeobecné označení řeckých víl které rády tancovaly v přírodě a také se pokoušejí navazovat kontakt s lidmi

Zubní víla - Víla která podle pověsti odměňuje děti kterým vypadl mléčný zub. Stačilo dát si vypadlý mléčný zub přes noc pod polštář a zubní víla si zub potají vzala a místo toho tam nechala malý dárek.

Skogsra - Švédská víla, která působí v přírodě. Bydlí v horských nebo skalních jeskyních a dokáže se prý proměnit ve strom.

Divoženka - Velmi nebezpečné víly žijící v našich lesích. Často k sobě přivábily mladé muže a pak je utancovaly k smrti.

Rusalky - někdy se jim také říká " vodníkovi dcery". Bydlí v okolí rybníků, jezírek, potoků nebo řek. Tancují při měsíčku a zpívají. Lidem úmyslně neškodí a můžou si dokonce brát za muže člověka.

Letní víly

Velice milé a bezstarostné, ale jsou i některé povrchní víly. Starají se o letní přírodu. Nakonci léta připravují přírodu na podzim a chystají práci pro podzimní víly. Většinou jsou to blondýnky s opálenou pletí. Mají mandlové oči v jemně pomněnkové, tyrkysové nebo zelené barvy. Nemají rády těžké, dlouhé a složité oblečení a tak chodí v šatech z materiálu ještě jemnějšího než hedvábí nebo nahé. Některé mají křídla některé ne. Jako všechny víly milují drahé kameny a tak jestli jim chcete udělat radost, určitě je potěšíte nějakým kamenem. Ale pozor! dávejte nadpřirozeným bytostem dárky jen s dobrým úmyslem, zlo které chcete způsobit se Vám vrátí a ve větší míře!!!

Květinové víly

Jsou krásné, křehké a jemné. Přesně jako květinky. Tyto víly se starají o květiny a podobné rostliny. Bydlí v květech nebo ve velkých květinovích palácích. Také velice rády komunikují s lidmi. Mají schopnost vzít na sebe podobu nějaké květiny. Mohou mít křídla, ale nemusí. Květinové víly jsou velmi hravé a veselé. Velice rády se starají o rostliny a květinky jsou jim za to vděčné. Květinové víly milují veselé a pestré barvy. Pokud nechcete květinové víly naštvat, neničte zbytečně rostliny, dávejte pozor kam v přírodě šlapete a nechovejte se hlučně nebo jako slon v porcelánu! Jako skoro každé víly zbožňují drahé kameny. "Květinové víly" je příliš velký pojem, ve skutečnosti se pak ještě dělí na víly, podle toho o jaké květiny se nejčastěji starají, např. fialkové víly nebo liliové víly...

 
Zde jsou rasy z - World of Warcraft, Warcraft, Dračí doupě, Pán prstenů, Warhammer 40 000, Biosector, Diablo, Dungeon Siege 2.