.

Zlobr

Zlobr

Zlobři jsou asi jedněmi z nejstarších tvorů vůbec. Říká se, že vznikli ze samotného kamene a po smrti se do něj zase vracejí. Ta kamennost jim ovšem zůstala i po oživení. Jsou pomalí v úsudku i v pohybech a to, co vymyslí, většinou za moc nestojí. Velicí jsou dva a půl až tři sáhy. Vzhledem připomínají starou omšelou a pokroucenou sochu člověka, kterou někdo oblékl do trochy hadrů. Nepoužívají zbraně, jen holé ruce s obrovskými prsty a dlaněmi jako pecny chleba. Každou rukou mohou zaútočit na jiného protivníka, takže by vlastně měli mít dva útoky za kolo, ale jelikož jsou tak pomalí, mají jen jeden. Zlobři jsou naprosto všežraví, veškeré humanoidy nevyjímaje. Neznají nějakou solidaritu s rasami podobných názorů a k večeři klidně slupnou skřeta. Trollům se raději vyhýbají a mají panickou hrůzu z draků.
Zlobrům natolik nesvědčí sluneční světlo, že pokud je úsvit zastihne na povrchu země, okamžitě zkamení. Toto zkamenění je trvalé a nelze je nijak léčit.

 
Zde jsou rasy z - World of Warcraft, Warcraft, Dračí doupě, Pán prstenů, Warhammer 40 000, Biosector, Diablo, Dungeon Siege 2.